Wifi kahjulikkusest : müüt või tegelikkus

Briti ringhäälingukompanii BBC saade Panorama püüdis uurida, kas ja kuidas wifi-ruuterid inimeste tervist mõjutavad. Saadet saab näha Google video vahendusel. Panorama algab kell 2:45.

Saates kasutatud niinimetatud uurimismetoodika on enam kui kahtlane, kogu saate eesmärgiks näib olevat vee sogaseks ajamine, hirmude üleskütmine, et väheste teadmistega inimesi endast välja ajada. Aegajalt vilksab läbi mõiste ‘elektromagnetiline hüpersensitiivsus’, mis peaks tähendama inimese ülitundlikkust elektromagnetlainetele. Mõned inimesed väidavad, et nad tunnevad kohe ära, kui toas on sisselülitatud mobiiltelefon või wifisaatja (kuigi vastavad pimekatsed sellist võimet ei kinnita) ja nüüd kiiritatakse meid laialdaste wifilainetega küll tänavatel ja mis eriti hirmus – ka koolides süütutuid, õrnu lapsukesi!

Juba on liikvel aktiivsed lapsevanemad, kes nõuavad koolides wifisaatjate väljalülitamist, osad inimesed maksavad hirmkalli remondi eest, et varjestada end väidetavalt ohtlike raadiolainete eest.

Kui osad linnad näevad kodanikele ja külalistele tasuta wifi-side pakkumises edumeelset sammu, siis neoludiitlikud paniköörid süüdistavad valitsusi kodanikevastases vandenõus.

Asjad paneb mingissegi mõistlikku perspektiivi Guardiani Bad Science kolumnist Ben Goldacre, kes tutvustab vastaval alal tehtud uuringuid ning paljastab mõnede aktiivsete hirmulevitajate tegelikke tagamaid ja huvisid – sularaha, mida koorida hirmule aetud inimestelt oma kasutute ‘kaitsevahendite’ müügiga.

Ja miks ma ei imesta, et vähemalt üks sellistest ‘leiutajatest’ on homöopaat?

Hetkel kommentaare ei ole. Sul on võimalus olla esimene!
Lisa kommentaar:
Kliendid meist:
Paul, Tallinn
Suur tänu meeldiva koostöö eest, sain lapsele jõulukingi kiirelt ja lihtsalt kätte. Soovitan ka teistele

Marju, Saaremaa
On tunda, et kauplus hoolib oma kliendist. Tellitud tooted saabuvad kiiresti ja eriti tunnetan seda siis, kui küsimuse küsin (mitu korda olen seda teinud) ja saan vastu väga sõbralikus toonis selgitused ning soovituse alati pöörduda, kui tarvis.

Marika, Tartu
Aitäh, et olete abiks mänguvalikul!
Gaming.ee kommuunid:
Ühine Gaming.ee Facebook'i kommuuniga Gaming.ee Facebookis!
Ühine Gaming.ee Steami kommuuniga
Gaming.ee STEAM'is!!
Videod
YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image
Kes on lehel
1 kasutaja sellel lehel.
Kasutajad: %GUESTS_SEPERATOR%1 külastaja%BOTS_SEPERATOR%
Reklaam
Partnerid
Wortex-Gaming