TTÜ arendab Microsoftiga uusi teenuseid Kinecti tehnoloogias

TTÜ teadlased alustavad koostööd Microsoftiga Kinecti tehnoloogia ja innovaatiliste teenuste arendamisel. TTÜs sel nädalal lõppenud konkursi eesmärgiks oli Kinecti tehnoloogia ja innovaatiliste teenuste arendamine.

Konkursile laekus erinevaid innovaatilisi ideed telemeditsiini ja -konverentsi, navigeerimissüsteemi arendamise, siseruumides navigeerimise, tervishoiu, näomiimika tuvastamise, tootmisprotsesside juhtimise alal, teatas TTÜ pressiesindaja.

Hindamiskomisjon andis Kinect Xbox 360 tehnoloogia uurimistöö läbiviimiseks konkursi võitjatele Tehnikaülikooli Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituudi vanemteadur Olev Märtensile, TTÜ informaatikainstituudist dotsent Innar Liivile ning TTÜ informaatika eriala tudeng Henri Hallikule.

Seebecki elektroonikainstituut näeb tulevast Kinecti rakendust audio- ja videotehnoloogiate alal, seda on plaanis arendada ja testida koostöös ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskuse partnerhaiglatega. Informaatikainstituudi huvi on arendada innovatiivne suurtes andmestikes kasutatav navigeerimissüsteem. Näomiimika “lugemise” ja mängusituatsiooni projekteerimise rakendused, mida plaanib arendada TTÜ informaatika tudeng, annab olulise täienduse 3D mänguturul.

TTÜ innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Alar Kolk rõhutas, et Kinect tehnoloogia kasutamine just teenuste arendamiseks telemeditsiini, näomiimika mõõtmise ja navigeerimissüsteemide valdkonnas on väga uus valdkond. TTÜ hakkab kasutama alles selle aasta alguses USAs ilmavalgust näinud Kinect Windows tehnoloogiat, et see ühendada lauaarvutitega ning kasutada seda õppetöös.

Microsofti tehnoloogiaevangelist Andres Sireli sõnul oli koostöös TTÜga toimunud konkurss Eestis esmakordne ning lootused projektide tulemuste osas on kõrged. “Microsoft teeb omalt poolt kõik, et mõned TTÜ teadlaste ja tudengite poolt arendatud rakendused jõuaksid ka maailmakaardile,” kinnitas Andres Sirel.

Allikas

Hetkel kommentaare ei ole. Sul on võimalus olla esimene!
Lisa kommentaar:
Kliendid meist:
Paul, Tallinn
Suur tänu meeldiva koostöö eest, sain lapsele jõulukingi kiirelt ja lihtsalt kätte. Soovitan ka teistele

Marju, Saaremaa
On tunda, et kauplus hoolib oma kliendist. Tellitud tooted saabuvad kiiresti ja eriti tunnetan seda siis, kui küsimuse küsin (mitu korda olen seda teinud) ja saan vastu väga sõbralikus toonis selgitused ning soovituse alati pöörduda, kui tarvis.

Marika, Tartu
Aitäh, et olete abiks mänguvalikul!
Gaming.ee kommuunid:
Ühine Gaming.ee Facebook'i kommuuniga Gaming.ee Facebookis!
Ühine Gaming.ee Steami kommuuniga
Gaming.ee STEAM'is!!
Videod
YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image
Kes on lehel
1 kasutaja sellel lehel.
Kasutajad: %GUESTS_SEPERATOR%1 külastaja%BOTS_SEPERATOR%
Reklaam
Partnerid
Wortex-Gaming