Teeme ise oma Steam serveri!

Kuna foorumis pole veel näinud õpetust, mis toob kasutajale puust ja punaselt ette kuidas teha Steami serverit, siis otsustasin teha sellejaoks õpetuse.
Kõik on iseenesest väga kerge. Kõige alguses peaksid sa teadma kas sinu internetiühendusel on lahtised või kinnised pordid. Seda tuleks küsida teenuspakkuja käest.
Elion Kodu ja Kodu2 inimestel on avatud ainult 113 port, mis tähendab, et server peab käima 113 pordi pealt!

1. Oletame, et sul on Steam olemas. Võtame alguses lahti Steami, ja siis ülevalt Tools ja kliki Dedicated Serveri peale 2 korda. Avaneb aken kus tuleb panna “Download and Install”. Peale seda näitab ta informatsiooni palju antud programm võtab ja palju sul vabaruumi hetkel ketta peal on, lihtsalt klikime Next. Tuleb laadimine mis kestab paar sekundit, peale seda saad valida kas soovid oma töölauale otseteed failist Dedicated Server või mitte, see jäägu nüüd kasutaja otsustada.

2. Dedicated Server installitud, asume selle konfiguratsiooni juurde. Selleks klikkige 2 korda Dedicated Serveri peale Steamist, täpsemalt Tools alt. Edasi seadistage enda soovide järgi ära serveri konfiguratsioon.
[size=2]>>[/size] Game – Sealt valid mängu millele sa soovid serverit teha.
[size=2]>>[/size] Server Name – Serverinimi mis on nähtav Serverite nimekirjas.
[size=2]>>[/size] Map – Kaart, mis käivitub siis kui server käima paned.
[size=2]>>[/size] Network – Vastavalt sellele kas soovid teha serverit LANi või Interneti jaoks.
[size=2]>>[/size] Max. players – Valid soovi järgi mitu mängijat saab sul serveris olla, mida rohkem mängijaid seda paremat internetiühendust on vaja, näiteks Elion Kodu3-ega on üleslaadimiskiiruseks 256kbit/s ja sama ka Starman Kodu kolmikpaketi puhul. Nii et 256kbit/s veab välja max. 8 mängijat, rohkema puhul tekib lihtsalt Lag.
[size=2]>>[/size] UDP Port – Port mille pead avama ruuteris (Kehtib ainult sellepuhul kui omad jagatud internetti) Täpsema info saamiseks PS. Elion Kodu2 klientidel peab see port olema ilmtingimata 113! Teistel teenuspakkujatel võid valida suvalise pordi, soovitatav 27015. Kindlasti peaks ka olema antud port avatud Windows XP tulemüüris.
[size=2]>>[/size] RCON Password – RCON parool, vajalik serveri kaugjuhtimiseks (Teiest arvutist läbi consooli paned järgmise mapi, kickid kedagi jne.)
[size=2]>>[/size] Secure (Valve Anti-Cheat) – Sinna linnukesepanemine jääb sinu otsustada, kas tahad serverit turvata või mitte.
Peale seda klikkige: “Start Server”

3. Server käivitatud, vaatame mis seal siis on:
[size=2]>>[/size] Main – Saad muuta serveri konfiguratsiooni (Seda mis oli enne serveri käivitumist)
[size=2]>>[/size] Configure – Vähe keerulisem konfiguratsioon, laialaadsemate muutmisvõimalustega. Saad muuta algusraha, freezetime, kaua kaart kestab ja palju palju muud. Commande mida seal ei ole sisesta Serveri konsooli, ülevalt Console.
[size=2]>>[/size] Statistic – Serveri statistika, palju inimese läbi käinud, cpu kasutus, ram kasutus, neti kasutus jms.
[size=2]>>[/size] Players – Mängijad, kes hetkel sinu serveris viibivad, saad neid sealt bannida ja kickida.
[size=2]>>[/size] Bans – Saad bannida/maha võtta inimesi. IP või Steam_id kujul.
[size=2]>>[/size] Console – Serveri konsooliaken, kuhu käivad enamuskäske: mp_roundtime 1.75 jne.

4. Server on edukalt käivitatud. Vaatame IP lahtrisse Main akna all. Kui seal on 192.168.x.x või 10.0.x.x siis see tähendab et sinu interneti ühendus on jagatud ja sa pead hakkama porte suunama (Antud IP-d on sisevõrgu omad). Juhul aga kui sinu IP ei kattu eelmainitutega siis on sinu internetiühendus lahtine ehk jagamata (Kehtivad välisvõrgu IP-d).
Kuidas saada teada nüüd oma välis IP aadressit?
Sait nimega: http://www.whatismyip.org annab sulle sinu VÄLISvõrgu IP, mille läbi hakkavad kasutajad ka sinu serverisse ennast ühendama.

5. Oma välisvõrgu IP teadasaadud, proovime serverisse connectida . Selleks minge mängu ja kirjutage konsooli: teievälisvõrguip:27015 (Kodu2 kasutajad lõppu :113) Juhul kui ta ei hakka ühendama sinu serverisse, siis kontrolli üle 3 asja:
1. Kas sinu pordid on suunatud sinu sisevõrgu IP-le (Kehtib ainult jagatud ühenduse puhul)
2. Kas sisestasid konsooli välisvõrgu IP (Kehtib ainult jagatud ühenduse puhul)
3. Kas avasid tulemüüris 113 või 27015 pordi (Kehtib ainult Windows XP puhul)

6. Serveris sees. Mängid ja tahad mapi vahetada, selleks on 2 võimalust, kas paned mängu alla ja valid serveri konfiguratsioonist muu mapi või autoriseerid ennast RCONi heaks ära. Selleks sisesta konsooli: rcon_password salajaneparool . Kus salajaneparool on sinu parool mis sisestasid RCON parooliks ja kirjuta: rcon map de_dust2 . Sama on ka kicki puhul, rcon kick tallamaa . Kickib useri nimega tallamaa. Rohkemate käsudega teadasaamiseks vaata siia: http://griffinrun.com/support/rcon.shtml

Server peaks nüüd olema korras, kõik töötama ja funkama!
Juhul kui sulle ei meeldi teistele avaldada oma IP-d siis saad seda teha ka aadressikujul, selleks uuri: http://www.hot.ee/ftp6petus/dyndns/

Kui kellegil tekkis mõni probleem või küsimus, saatke PS või lisage MSNi, olen nõus aitama.

3 kommentaari
 • sittajunn1
  28. veebr 2012
  Kirjuta vastus #1

  Toolside alt ei ole csi .

 • sittajunn1
  28. veebr 2012
  Kirjuta vastus #2

  see ytleb et server is usin new protocol

 • sittajunn1
  28. veebr 2012
  Kirjuta vastus #3

  kuidas ma ennast adminiks teen?

Lisa kommentaar:
Kliendid meist:
Paul, Tallinn
Suur tänu meeldiva koostöö eest, sain lapsele jõulukingi kiirelt ja lihtsalt kätte. Soovitan ka teistele

Marju, Saaremaa
On tunda, et kauplus hoolib oma kliendist. Tellitud tooted saabuvad kiiresti ja eriti tunnetan seda siis, kui küsimuse küsin (mitu korda olen seda teinud) ja saan vastu väga sõbralikus toonis selgitused ning soovituse alati pöörduda, kui tarvis.

Marika, Tartu
Aitäh, et olete abiks mänguvalikul!
Gaming.ee kommuunid:
Ühine Gaming.ee Facebook'i kommuuniga Gaming.ee Facebookis!
Ühine Gaming.ee Steami kommuuniga
Gaming.ee STEAM'is!!
Videod
YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image
Kes on lehel
1 kasutaja sellel lehel.
Kasutajad: %GUESTS_SEPERATOR%1 külastaja%BOTS_SEPERATOR%
Reklaam
Partnerid
Wortex-Gaming