SMS-id 30 senti, kõigis Eesti mobiilvõrkudes

FishText on uus veebiteenus ja mobiilrakendus, mis võimaldab saata väga odavaid SMS-sõnumeid üle maailma, enam kui 200 riiki. Eesti võrkudest (ja võrkudesse) tekstisõnumi saatmine maksab 0,02 eurot ehk umbes 30 senti. Sama hind kehtib ka näiteks Soome ja USA kohta.

Tele2 paketi puhul tähendab FishTexti kasutamine enam kui 5-kordset säästu SMS-idelt, välismaale saadetavate sõnumite pealt võib kokkuhoid olla veelgi suurem, sõltuvalt sihtriigist. Hinnad on 4-5 korda odavamad ka Skype‘i SMS-hindadest.

Inglise firma CardBoardFish loodud FishTexti teenus on odav tänu sellele, et kolm aastat ehitatud platvorm oskab “vältida eri operaatorite võrke nii kaugele kui võimalik”, mida iganes see siis ka täpsemalt tähendab. 200 riigis 700 operaatorit kattev teenus avati 21. juulil ning juba esimese kolme nädalaga kogus see 100 000 kasutajat. CardBoardFishi portfellist leiab teisigi huvitavaid teenuseid, mis seovad SMS-id veebiga.

FishTexti kasutamiseks tuleb telefoni installida pisike, 100 KB suurune Java-rakendus. SMS-e saab saata ka brauseri vahendusel. Teenuse kasutajate omavahelised SMS-id on tasuta. Lisaks pakutakse paari lisavõimalust: saata saab ka anonüümseid SMS-e (ehk siis peita oma numbri) ning 15 € (umbes 235 krooni) eest saab osta virtuaalse UK numbri.

Teenusega liitujaile kingib FishText 30 eurosenti krediiti, mis Eestis tähendab 15 tasuta SMS-i. Kui see ammendub, saab teenusesse laadida lisakrediiti PayPali, Google CheckOuti või krediitkaarti kasutades. Hinnakirja sirvides näib, et ühegi kaetud riigi puhul ei ületa sõnumi hind 7 eurosenti ehk umbes 1 krooni.

FishText web UI Esimene mulje nii mobiil- kui veebiliidesest (paremal) on positiivne – lihtne, lihtne ja mugav.

Lõpetuseks võiks märkida, et kui teostub EL-i sidekomissari Viviane Redingi plaan kehtestada sügisel euroliidus ühtne SMS-ide hinnalagi 11-15 eurosenti, jääb FishTexti sõnum ikka kordades odavamaks. Praegu maksab SMS EL-is keskmiselt 29 eurosenti.

Redingi juhtimisel läbisurutud mobiilikõnede ühtsed eurohinnad tõid bumerangiefektina kaasa selle, et mujalt maailmast euroliitu helistamine (roaming) muutus eurooplastele oluliselt kallimaks.

Lõpetuseks lõpetuseks võiks aga märkida, et vene VOIP-firma WebVoice LLC reklaamib oma uut Evaphone-teenust kui võimalust helistada veebipõhiselt tasuta telefonivõrkudesse kõikjal maailmas. Konks on siiski selles, et tasuta on vaid kindla pikkusega kõneaja jupp, sõltuvalt riigist ja võrgust. Eesti mobiiliga saab tasuta rääkida 7-9 sekundit, tavanumbriga minuti ja 35 sekundit.

Editin kui olen ise järgi proovinud.
Proovige ise ka järele ja kirjutage siia oma arvamusi asjast :-)

[URL=http://www.dt.ee/blog/tehnoloogia/vorgud/2008/08/fishtext-odav-sms-mobiil-veeb/]Allikas[/URL]
[URL=http://www.fishtext.com/nonflash.html]FishText[/URL]

Hetkel kommentaare ei ole. Sul on võimalus olla esimene!
Lisa kommentaar:
Kliendid meist:
Paul, Tallinn
Suur tänu meeldiva koostöö eest, sain lapsele jõulukingi kiirelt ja lihtsalt kätte. Soovitan ka teistele

Marju, Saaremaa
On tunda, et kauplus hoolib oma kliendist. Tellitud tooted saabuvad kiiresti ja eriti tunnetan seda siis, kui küsimuse küsin (mitu korda olen seda teinud) ja saan vastu väga sõbralikus toonis selgitused ning soovituse alati pöörduda, kui tarvis.

Marika, Tartu
Aitäh, et olete abiks mänguvalikul!
Gaming.ee kommuunid:
Ühine Gaming.ee Facebook'i kommuuniga Gaming.ee Facebookis!
Ühine Gaming.ee Steami kommuuniga
Gaming.ee STEAM'is!!
Videod
YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image
Kes on lehel
1 kasutaja sellel lehel.
Kasutajad: %GUESTS_SEPERATOR%1 külastaja%BOTS_SEPERATOR%
Reklaam
Partnerid
Wortex-Gaming