Managemendi seletus

Meeskonna üks tähtsamaid lülisid on mänedzer. Mänedzeril on üldjuhul kolm tähtsamat rolli olenevalt tema tööpositsioonist: juht (leader), projektijuht (project leader) ja treener (coach).

Juhina viib mänedzer ellu oma visiooni ja meeskonna soove. Lisaks kui meeskonna staff on arvult suur on mänedzeri ülesanne neid ka juhtida vastavalt plaanile. NT: Counter-Strike tiimi mänedzer.
Projektijuhina on mänedzeri ülesandeks viia ellu vastav projekt, olgu see siis tema enda või kellegi teise ideest alguse saanud. NT: Liiga on ka üks osa projektist ning mänedzer vastutab kõige eest, mis sellega seondub.Management

Treenerina on mänedzeri ülesanne analüüsida võimaliku vastast enne mängu, mina isiklikult ei lisaks seda tööd mänedzeri kapsaaeda, sest neil on üldjuhul niigi palju tööd ning mängijad saaksid sellega poole paremini hakkama ning enamus mänedzere ei ole üldse teadlik mängust endastki.

Nendes rollides on mänedzeril veel omakorda ülesandeid, mida on vaja järgida ja teada, et kõik sujuks:

 • Strateegia – Mänedzer paneb paika meeskonna visiooni või plaani ning hakkab seda ellu viima vastavalt enda valitud strateegiale. Koostöös teiste meeskonna liikmetega töödatakse välja plaan mida ajajooksul vaikselt täide viima asutakse.
 • Organiseerimine – Mänedzeri ülesanne on kordineerida meeskonna tööd, leida neile treenimisvõimalusi liigade või erinevate ürituste näol. Lisaks on vaja organiseerida ka teiste managemendi liikmete tööd juhul kui neid on rohkem kui kaks – jagada laiali erinevad ülesandeid mida on vaja täita. Kõigele sellele lisaks peab mänedzer ka paika panema kindlad rollid meeskonnas, et kõik sujuks veatult, vajadusel neid juhtima ja aitama.
 • Prioriteedid – Mänedzer paneb paika plaani toimumise järjestuse vastavalt vajadusele. NT: kui meeskond leiab, et neil on vaja kindlasti kodulehte enne kui serverit siis nii peab ka olema.
 • Lahendused – Mänedzer peab leidma lahendused kõigile võimelikele probleemidele, alates meeskonna sisesest tülist kuni transpordi ja majutus probleemideni välja.
 • Suhtleja ja suhted – Mänedzer peab pidevalt suhtlema oma meeskonna liikmetega, uurima kas kõik on korras ja kas neil on midagi vaja. Lisaks tuleb rääkida ka sponsoritega ning vajadusel luua ka partnerlussuhteid. Kõige tähtsam on aga meeskonna sisesed suhted. Tuleb saada hästi läbi kogu meeskonnaga ning nendega kõik läbi rääkida mitte omapead otsustada.
 • Tunnustus – Iga meeskonna liige peaks saama ka mänedzeri poolt tunnustust, et tõsta meeskonna sisest moraali. Selle eesmärk on see, et mängija/meeskonna liige tunneks, et ta on kasulik kõigile ning, et tema panust meeskonda on märgatud.

Need on ainult mõned mänedzeri töökohtustused. Neid võib siia lisada sadu, sest mänedzer peab sisuliselt toime tulema kõigega, ta on just kui koristaja ja firma juht samal ajal.

Miks valida mänedzeri amet?

Põhjuseid on mitmeid ning igaüks peab leidma need ise. Näiteks valitakse see amet sellepärast, et ise mängida ei osata, aga tahetakse ikkagi mingit moodi kõige sellega tegeleda ning oma teadmisi ka teistega jagada. Lisaks valitakse sellepärast, et meeldib suhtelmine mida on mänedzeri töös väga palju vaja.

NB: Kõige olulisem on aga aktiivsus, pole mõtet võtta endale kohutusi kui neid täita ei suudeta. Oma laiskuse ja ebaaktiivsusega ajad sa tigedaks kõik teised, aegajalt ka ise enda. Lisaks ei maksa seada endale ka suuri eesmärke kui sa tead, et sa ei ole selleks suuteline. Lood endale ainult illusiooni sellest mis olla võiks ning lõpuks peavad kõik pettuma. Samas põrumine on elu igapäevane osa ning ilma selleta ei olegi võimalik hakkama saad, sest õpitakse ju oma vigadest. Lisaks on vaja ka head inglise keele ostkust, sest tänapäeval ilma selleta hakkama lihtsalt ei saa.

Sisuliselt on mänedzeri töö üsna keeruline ning see nõuab kannatust, vastupidavust ja sihikindlust. Tegeleda tuleb kõigega, mis meeskonnal parasjagu vaja on.

1 kommentaar
 • Thorsten
  19. dets 2015
  Kirjuta vastus #1

  At 800MHz, this memory won’t break any speed records but it won’t break the bank either.

  The slimmer design also helps it keep pace with the
  stylish designs of its competitors. I am sure you will be amazed, and your problems will be solved.

Lisa kommentaar:
Kliendid meist:
Paul, Tallinn
Suur tänu meeldiva koostöö eest, sain lapsele jõulukingi kiirelt ja lihtsalt kätte. Soovitan ka teistele

Marju, Saaremaa
On tunda, et kauplus hoolib oma kliendist. Tellitud tooted saabuvad kiiresti ja eriti tunnetan seda siis, kui küsimuse küsin (mitu korda olen seda teinud) ja saan vastu väga sõbralikus toonis selgitused ning soovituse alati pöörduda, kui tarvis.

Marika, Tartu
Aitäh, et olete abiks mänguvalikul!
Gaming.ee kommuunid:
Ühine Gaming.ee Facebook'i kommuuniga Gaming.ee Facebookis!
Ühine Gaming.ee Steami kommuuniga
Gaming.ee STEAM'is!!
Videod
YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image
Kes on lehel
1 kasutaja sellel lehel.
Kasutajad: %GUESTS_SEPERATOR%1 külastaja%BOTS_SEPERATOR%
Reklaam
Partnerid
Wortex-Gaming