Google avalikustas oma salajase serveridisaini

Enamik ettevõtteid ostab servereid firmadelt nagu Dell, HP, IBM või Sun. Aga Google, kelle valduses on sadu tuhandeid servereid ja kes peab nende käitamist üheks oma põhioskuseks, ehitab servereid endale ise.

Google kergitas sel nädalal andmekeskuste efektiivsusele pühendatud seminaril pisut katet oma serveririistvara ehituselt. Suurimaks üllatuseks oli see, et igal üksikut sõlme toidab eraldi 12-voldine tagavaravooluallikas, vahendab Cnet.

Google’i serveridisaineri Ben Jai sõnul on see palju odavam, kui ehitada suuri puhvertoiteallikaid ehk UPSe. Suurte UPSide efektiivsus võib ulatuda heal juhul 92 – 95 protsendini, mis tähendab, et meeletus koguses elektrivoolu läheb raisku. Eraldiseisvad serveriakud on aga säästlikumad. Google’i mõõtmised näitasid, et eraldiseisvad akud toimivad rohkem kui 99.9 protsendilise efektiivsusega.

Google on alates 2005. aastast pakkinud oma serverid kokku standardsetesse 12-meetri pikkustesse merekonteineritesse, millest igaühes on 1160 serverisõlme ja mille voolutarve on 250 kilovatti.

Sarnast akude serverisse pakkimisse disaini on Google kasutanud samuti 2005. aastast ja täna on kasutusel juba viienda ja kuuenda põlvkonna lahendused.

Samuti on Google timminud oma serverite toiteplokke. Tavalised toiteallikad teevad seinakontaktist tuleva vahelduvvoolu alalisvooluks ja üldjuhul tuleb toiteplokist ühteaegu nii 5V kui 12V alalisvool.

Google disainitud riistvara tarbib ainult 12V voolu ja vajalikud muundamised leiavad aset emaplaadil. See lisab küll ühe emaplaadi maksumusele 1 – 2 dollarit, kuid selle võrra on toiteplokk odavam ning see toimib ka palju efektiivsemalt. Samuti väidab Google, et 12V ülekandmine mööda vasktraate on palju tõhusam kui 5V ülekandmine.
[url=http://forte.delfi.ee/news/digi/article.php?id=22628353]Allikas[/url]

Hetkel kommentaare ei ole. Sul on võimalus olla esimene!
Lisa kommentaar:
Kliendid meist:
Paul, Tallinn
Suur tänu meeldiva koostöö eest, sain lapsele jõulukingi kiirelt ja lihtsalt kätte. Soovitan ka teistele

Marju, Saaremaa
On tunda, et kauplus hoolib oma kliendist. Tellitud tooted saabuvad kiiresti ja eriti tunnetan seda siis, kui küsimuse küsin (mitu korda olen seda teinud) ja saan vastu väga sõbralikus toonis selgitused ning soovituse alati pöörduda, kui tarvis.

Marika, Tartu
Aitäh, et olete abiks mänguvalikul!
Gaming.ee kommuunid:
Ühine Gaming.ee Facebook'i kommuuniga Gaming.ee Facebookis!
Ühine Gaming.ee Steami kommuuniga
Gaming.ee STEAM'is!!
Videod
YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image
Kes on lehel
1 kasutaja sellel lehel.
Kasutajad: %GUESTS_SEPERATOR%1 külastaja%BOTS_SEPERATOR%
Reklaam
Partnerid
Wortex-Gaming