Eesti teadlased ja Microsoft arendavad emotsioonipõhist televisiooni

Tallinna Tehnikaülikooli teadlased hakkavad koostöös tarkvarafirmaga Microsoft arendama uudsel Kinect-tehnoloogial põhinevaid teenuseid.

Möödunud aasta lõpus pidasid tehnikaülikooli tudengid enneolematuid olümpiamänge, kus võistlused peeti virtuaalses maailmas. Kinect sensori tark silm püüab juba praegu kinni inimese liikumise ning mängu Kinect Xbox 360 on võimalik osta igalühel. Nüüd aga arendavad tudengid ja teadlased koos Microsoftiga uue põlvkonna tehnoloogiat – Kinect Microsofti, mis USAs turule tuleb. Üks eesmärk on töötada välja emotsioonipõhine televisioon, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Tehnikaülikooli prorektori Alar Kolki sõnul võiks Kinect mõõta inimese emotsioone ning teha neist mudelid, näiteks  selle kohta, kas inimene on hetkel rõõmus või kurb. “Vastavalt sellele hakkab pakkuma teile filme, näiteks reede õhtul, kui on teie lõbusususe mudel teada, pakub just selle filmi välja, mis teid kõige lõbusamaks teeb,” rääkis Kolk.

Teiseks arendavad TTÜ teadlased sensori võimalusi tervishoius, näiteks võiks Kinect hinnata laste tervist. Microsofti ja TTÜ konkursi võitnud Henri Halliku plaan on tuua reaalne maailm arvutimängudesse. Kui praegu saavad mängijad üksteisega rääkida ja Kinect tunneb ära ka nende liigutused, siis Hallik tahab mängu tuua ka emotsioonid.

Prorektor Kolk usub, et Kinect lahutab tulevikus inimesed füüsiliselt mobiilist, televiisorist ja arvutist. “Kodus televiisori ees istudes kasutame pulti väga palju. Vahepeal pult kaob ära või nupud ja patareid ei tööta. Kinect sensoriga tulevikus nähtavasti me enam sellist füüsilist kontakti televiisori, võib-olla arvuti, isegi ka mobiiltelefoniga ei vaja.”

Kolki hinnangul on uued arendused igapäevaelus juba viie aasta jooksul.

Allikas

Hetkel kommentaare ei ole. Sul on võimalus olla esimene!
Lisa kommentaar:
Kliendid meist:
Paul, Tallinn
Suur tänu meeldiva koostöö eest, sain lapsele jõulukingi kiirelt ja lihtsalt kätte. Soovitan ka teistele

Marju, Saaremaa
On tunda, et kauplus hoolib oma kliendist. Tellitud tooted saabuvad kiiresti ja eriti tunnetan seda siis, kui küsimuse küsin (mitu korda olen seda teinud) ja saan vastu väga sõbralikus toonis selgitused ning soovituse alati pöörduda, kui tarvis.

Marika, Tartu
Aitäh, et olete abiks mänguvalikul!
Gaming.ee kommuunid:
Ühine Gaming.ee Facebook'i kommuuniga Gaming.ee Facebookis!
Ühine Gaming.ee Steami kommuuniga
Gaming.ee STEAM'is!!
Videod
YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image
Kes on lehel
1 kasutaja sellel lehel.
Kasutajad: %GUESTS_SEPERATOR%1 külastaja%BOTS_SEPERATOR%
Reklaam
Partnerid
Wortex-Gaming