Charen GO GUI – GUIÕPETUS

Selle õpetuse tegemist kaalusin ma päris pikalt, kas oleks mõtet, samas ma usun, et siit paljud juba tunnevad asja. GUI tegemine käib mõne lihtsa programmiga ning selle saab valmis paarikümne nupuvajutusega.

Kui tahad teha korraliku GUI-d, siis läheb vaja programme millega saab tõesti teha GUI-d. Samas peamine GUI tegemise programm on väga BUG-e täis, kuid ajab oma asja ära.

GUI tegemisel kindlasti kontrolli üle enne kokkupakkimist ning netti laadimist, kas kõik folderid on paigas jms, kui teed erinevate mõõtudega backgroundid võid kõik failid panna ühte kausta. Kui oled lisanud uusi fonte, pead fondi faili kindlasti GUIle lisama, sest muidu muutub teistel kellel see font puudu kirjastiil “Times new romans” kirjastiiliks. Soovitan teha ka eraldi
kaustajaotus, mitte panna kõik failid kokku, sest algajad ei pruugi tunda süsteemi kuhu panna background failid, spray vms.

Kui teed GUI ja postitad selle näiteks neonetti, oleks tore kui lisaksid ka pildi, sest umbes ei taha keegi tõmmata.

GUI tegemiseks vajaminevad programmid:
Photoshop CS2/CS3/CS4
[url=http://www.fpsbanana.com/tools/2219]CS Scheme Editor v.3.0[/url]
[url=http://www.fpsbanana.com/tools/2174]CS Background Editor v.3.0[/url]
[url=http://gaming.ee/index.php?site=files&file=14]Half life logo creator[/url]
Counter-Strike 1.6

Alustame, siis GUI-ga pihta, kõigepealt avame “Photoshopi”, et valmistada endale background ja spraypaint. Soovitan teha backgroundid mitmesse erinevasse formaati (640×480 ; 800×600 ; 1024 x 840) vms. Kui sul aga photoshopi pole, võid valida pildi googlist, või deviantartist, kuid sealt ei saa sa sobivaid mõõte pildi jaoks.
Kui lisad pildile brushe, teisi pilte vms, soovitan jätta tühjaks vasaku alumise nurga, kuna sinna tuleb CS-is tekst, kuid kui brush mille opacity on väga väike võib sinna ka midagi panna.
Mina tegin photoshopis sellise pildi valmis.

Kui background on valmis, ava “CS Background Editor”, sealt loadi oma pilt (Load picture) ning salvesta CS-i. Kindlasti vali ka resolutsioon (Resolutsiooniks vali see millega tegid pildi)..
Kui tegid kõik õigesti peaks sul nüüd olema enda tehtud background CS-is.

Nüüd lähme edasi “Schemet” ehk INGAME tegema. “CS Scheme editor” on vigane programm. Hiljem enda tehtud CS Schemet sa laadida ei saa, mis tähendab, et kõik pead ühe korraga valmis tegema. Taustamuusikat & Paneeli ikooni soovitan mitte puutuda, kui ei taha kokku jooksmist. Teine bug on värvide muutumine, minul tihti juhtub seda, et mingi värv muutub ise punaseks, siis kui see juhtub, valid lihtsalt punaseks muutunud asja ning muudad tagasi sellesse värvi milles ta olema peaks. Samas Scheme saab ära tehtud. Soovitaksin alustada kohe esimesest “Control labelist” milleks on “Base tekst”. Mina soovitaksin järjest hakata alla minema, siis on kindel, et ei jää mitte midagi vahele. Teine võimalus kuidas teha, on vajutades mingi koha peal (Pildil) ning tuleb “Control labelisse” antud osa millele vajutasid (Vajutad näiteks “List”i taustale, tuleb “Control labelisse” “Lists background”.

Osasid “Control Labeleid” saab muuta läbipaistvaks “Transparency” tööriistaga mis asub üleval paremal. Valid näiteks Lists Background Labeli, siis valid Transparency. Scheme soovitan teha selline mis sobib ikka taustapildiga kokku ka.

Seal üleval on veel mõned tööriistad, milleks on “Font label”, “Font”, “Size” ja “Style”. Font Labelist saad valida millise koha fonti muudad, peamine font mille muutmist mina soovitaks oleks “Desktop menu” ehk siis menüü font. Font koha pealt saad valida fonti, mis fondiks Font label muutub. Size muudab suurust ja Stylest saad valida kaldkirja jms.

Kui sul on enda arvates Scheme valmis vajuta “Save CS Scheme”, kuid ära veel “Scheme editorit” sulge, sest kui midagi on valesti, siis pead terve Scheme uuesti tegema kuna laadimine ei tööta. Kuna sul nüüd on salvestatud ava CS, vaata kas kõik on nii nagu tahtsid (Scoreboard, menüü, serverbrowser – vajuta serveril parempoolselt klahvi ning vali “View game info”, kas kõik on ilusti näha vms. Kui connectid kas, siis on kirjad näha ilusti, mängus sees Scoreboard on ilus jms.). Kui miski on nii nagu ei tohiks olla, saad seda koheselt muuta läbi Scheme editori, kuid kui midagi on valesti ning hakkad editima, siis sulge CS. Kui vajutad “Save CS Scheme” on salvestatud muudatused ning mine kontrolli uuesti, kas kõik on korras. Kui kõik korras võid sulgeda Scheme editori.

Nüüd oled sa valmis teinud – tausta, scheme. Puudu on veel Spraypaint. Spraypainti tegemiseks on vajalik programm nimega “Half life logo creator”. Tee photoshopis kuskil ilus spraypaint ning kindlasti tee image size mingi 150×150, et kvaliteet palju ei muutuks. Ava Half life logo creator, Open ja siis linnuke “Counter-Strike & Save it to ette”. Vali koht kuhu salvestab (Ära vali CSi kausta, soovitan valida desktopi) ning vajuta “make wad”. Nüüd rename fail desktopilt “tempdecal.wad” failiks, ning pane see oma cstrike kausta. Ta peaks küsima kas replace, vasta “yes”. Nüüd vali properties (Paremklõps ikoonil) ja pane read only.

GUI Valmistegemine. Kui oled teinud ära kõik sammud, valmistanud kõik valmis oleks aeg tõmmata see kõik kokku. Soovitan teha uue kausta, nimeks näiteks GUIasd sinna sisse veel üks kaust “GUI”. Ava nüüd viimati tehtud kaust ning tee sinna sisse cstrike kaust, ava cstrike kaust ning tõsta enda cstrike kaustast sinna “tempdecal.wad”. Nüüd tee cstrike kausta sisse veel “resource” kaust. Ava ka oma CS-i kaustas resource kaust ning copy sealt “tracker scheme.res” fail viimati tehtud resource kausta. Nüüd viimane asi on teha resource kausta sisse veel background kaust. Ava CS-i kaustas ka background ning copy kõik failid mis seal on viimati tehtud backgroundi kausta. Asi peaks sul välja nägema nii – Guiasd – Gui – cstrike – resource – background.

Kui sa lisasid mõne sellise fondi mille sa internetist tõmbasid (teistel pole seda fonti), siis lisa kindlasti ka see font. Soovitan lisada ka readme, kuidas installida sinna võid kirjutada ka kelle poolt tehtud GUI vms.

Kui kõik see on tehtud paki kokku ning uploadi internetti, tee teema ning ole lahe “GUIOWNER”.

Hetkel kommentaare ei ole. Sul on võimalus olla esimene!
Lisa kommentaar:
Kliendid meist:
Paul, Tallinn
Suur tänu meeldiva koostöö eest, sain lapsele jõulukingi kiirelt ja lihtsalt kätte. Soovitan ka teistele

Marju, Saaremaa
On tunda, et kauplus hoolib oma kliendist. Tellitud tooted saabuvad kiiresti ja eriti tunnetan seda siis, kui küsimuse küsin (mitu korda olen seda teinud) ja saan vastu väga sõbralikus toonis selgitused ning soovituse alati pöörduda, kui tarvis.

Marika, Tartu
Aitäh, et olete abiks mänguvalikul!
Gaming.ee kommuunid:
Ühine Gaming.ee Facebook'i kommuuniga Gaming.ee Facebookis!
Ühine Gaming.ee Steami kommuuniga
Gaming.ee STEAM'is!!
Videod
YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image
Kes on lehel
1 kasutaja sellel lehel.
Kasutajad: %GUESTS_SEPERATOR%1 külastaja%BOTS_SEPERATOR%
Reklaam
Partnerid
Wortex-Gaming